Kraft Automotive Team w Nadarzynie

W minioną niedzielę (14 maja) wszystkich miłośników rowerów MTB przywitała słoneczna i dość ciepła pogoda. Tego dnia odbył się kolejny maraton rowerowy w ramach cyklu Lotto Poland Bike Marathon, w którym startowała drużyna Kraft Automotive Team. Tym razem areną zmagań były tereny Lasu Młochowskiego (gmina Nadarzyn).

Na starcie stanęło łącznie 800 zawodników, w tym aż 8 osób jeżdżących z grafiką Kraft Automotive na koszulkach, co oznaczało rekordową frekwencję, jeśli chodzi o nasz team.

Na piątym etapie Poland Bike wszyscy nasi zawodnicy pokonali trasę o długości 29 km. Trasa wokół Nadarzyna jest uznawana za raczej przyjazną ze względu na dość płaski teren. Pewnym utrudnieniem mogły być nieliczne kałuże i błoto oraz ogólnie biorąc podmokły teren i wyboiste, trawiaste fragmenty. Płaska trasa nie oznaczała jednak mniejszego wysiłku. Wręcz przeciwnie! Bezustanna jazda na „na maksa” powoduje bowiem, że łączna suma wysiłku z całego dystansu jest często jeszcze większa niż w przypadku bardziej „górskich” maratonów.

Jeśli chodzi o wyniki całej drużyny, to w tych zawodach zdobyła ona 1352 pkt., co jest najlepszym rezultatem w tym sezonie. Po 5 zawodach Kraft Automotive Team zajmuje 30. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej (na sklasyfikowanych 126 zespołów).