Elektryka największym wyzwaniem dla warsztatów

Doświadczenie trenerów Akademii Technicznej Inter-Team pokazuje, że największym wyzwaniem dla większości mechaników samochodowych jest trafna diagnostyka usterek związanych z „elektryką” samochodu. Dlatego tak dużym zainteresowaniem w minionym roku cieszyło się szkolenie „Badanie elementów instalacji samochodowej za pomocą multimetru i oscyloskopu”. Co czwarte ze szkoleń prowadzących przez wyspecjalizowaną komórkę Inter-Team dotyczyło tego właśnie zagadnienia.

„Elektryka” ma kluczowe znaczenie szczególnie w przypadku nowych aut, gdyż brak aktualnej wiedzy z zakresu budowy skomplikowanych układów elektronicznych może znacznie utrudniać postawienie właściwej diagnozy i uniemożliwić naprawę samochodu. Powoduje to stratę cennego czasu w warsztacie i zmniejszenie dochodowości prowadzonej działalności.

Coraz więcej aut jest naszpikowanych elektroniką, a nieumiejętność zdiagnozowania występujących usterek może sprawić, że klient nie tylko będzie zmuszony do naprawy auta u konkurencji, ale także nie będzie miał powodów do tego, by polecać warsztat swoim znajomym. Dlatego mechanicy tak chętnie decydują się na udział w szkoleniach z zakresu korzystania z multimetru i oscyloskopu. To niewielka inwestycja względem tego, co mogą zyskać – praktyczne umiejętności pozwalające na diagnostykę punktową poszczególnych podzespołów – mówi Tomasz Niedbała odpowiedzialny za program szkoleń realizowanych w ramach Akademii Technicznej Inter-Team.

Szkolenie „Badanie elementów instalacji samochodowej za pomocą multimetru i oscyloskopu” realizowane jest przez profesjonalnych trenerów Akademii Technicznej Inter-Team. Obejmuje m.in. omówienie wszystkich czujników w samochodzie oraz ich klasyfikację pod względem działania i budowy. Uczestnicy dowiadują się w jaki sposób powinni badać każdą z grup czujników w zależności od jej sposobu funkcjonowania i rodzaju zjawisk fizycznych, których dotyczy. Mają okazję poznać na konkretnych przykładach sposoby na rozwiązanie różnych problemów diagnostycznych zachodzących w różnych elementach układu, w praktyce serwisowej.

Więcej informacji na temat szkoleń prowadzonych w ramach Akademii Technicznej Inter-Team znajduje się na stronie http://akademiatechniczna.inter-team.com.pl/

Wróć

Kontakt

Biuro - Centrala
ul. Daniszewska 4
03-230 Warszawa
tel 22 29 02 227
NIP: 524-03-01-927

Dział Sprzedaży

Napisz do nas:

 Centrala
 Dział Sprzedaży
 Dział Marketingu
 Dział Współpracy z Warsztatami
 Dział Wyposażenia Warsztatów
 Redakcja Inter-News

Magazyn Centralny
Natolin, ul. Logistyczna 15
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.  22 755 97 11

Napisz do nas: magazyn.natolin@inter-team.com.pl

Facebook